تبلیغات
نِیِستان نِیِستان - موسوی برای قدرت آمده بود نه خدمت
 

موسوی برای قدرت آمده بود نه خدمت

نویسنده: رستم زابلی موضوع: سیاسی و اخبار سیاست، 

 


3 تیر 1388
موسوی برای قدرت آمده بود نه خدمت
بررسی اظهارات موسوی نشان می دهد او سناریوی تجمعات خیابانی بعد از شکست را از قبل آماده کرده بود.

در پی انتشار مصاحبه میر حسین موسوی با مجله تایم که یک روز قبل از انتخابات انجام شده بود اظهارات وی در مورد اینکه اگر در انتخابات شکست بخورم نیز پیروزم و پیام من قبلا به طرفدارانم رسیده است، تغییر از مدتی قبل آغاز شده است و تنها بخشی از این تغییر به پیروزی در انتخابات مربوط می شود و بخش های دیگر ادامه خواهند یافت و هیچ عقبگردی در کار نیست، فعالان سیاسی در واکنش به این مصاحبه عنوان کردند این اظهارات نشان می دهد که وی برای پیروزی و شکست برنامه داشته است و وضعیتی که پس از انتخابات در کشور به وجود آمده امری هماهنگ شده از قیل بوده است...

*موسوی باید تغییر را از خود شروع کند

در همین ارتباط عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: تغییری که موسوی از آن دم می زند در همیاری و همکاری با دشمنان انقلاب ارزیابی می شود و موسوی باید تغییر از خود شروع کند.

حجت الاسلام محمد خرسند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: معتقدم موسوی باید تغییر را از خود شروع کند چون او به تمام اصولی که معتقد بود پشت پا زد از این رو موسوی باید با خود خلوتی کند که چه کرده که رئیس جمهور آمریکا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و سران کشورهای اروپایی حمایت خود را اعلام کرده اند و از سوی دیگر فرزند شاه خائن هم به نقطه مشترک خود با موسوی اشاره کرده است، نقطه مشترک او با موسوی چه هست؟

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: کسی که از ولایت جدا می شود به شیطان متصل می شود پس موسوی باید تغییر را از خود شروع کند.

خرسند ادامه داد: هر آدم منصفی نمی تواند از عملکرد موسوی دفاع کند چرا که او نشان داد شیفته قدرت است نه تشنه خدمت بنابراین حاضر برای رسیدن به قدرت به هر کاری دست بزند و بررسی اظهارات او نشان می دهد که وی برای پیروزی و شکست برنامه داشته است و وضعیتی که پس از انتخابات در کشور به وجود آمده امری هماهنگ شده از قیل بوده است.

این فعال سیاسی اصلاح را در درون انقلاب مورد بررسی قرار داد و با بیان این مطلب که برای رشد انقلاب نیاز به اصلاح داریم تاکید کرد: اما تغییری که موسوی از آن دم می زند مدام مورد تجلیل و تعریف دشمنان انقلاب قرار می گیرد از این رو او باید در قبال این ناآرامی ها و خون هایی که ریخته شده پاسخگو باشد.

موسوی به دنبال قدرت بود نه خدمت

در ادامه سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی تاکید موسوی بر تغییر را در راستای رسیدن به قدرت ارزیابی کرد و گفت: وی بعد و قبل از انتخابات بر مبنای قانون عمل نکرد.

محمد عظیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه موسوی از ابتدای ورود به انتخابات اهداف خاص را دنبال می کرد تا از آن طریق بتواند بر ذهن مردم تشویش بوجود بیاورد، تصریح کرد: وقتی ما صحبت های موسوی را قبل از انتخابات مورد بررسی قرار می دهیم پی می بریم که وی در صدد بود انتخابات را مخدوش جلوه دهد و بعد از انتخابات هم شروع به فضا سازی منفی کرد تا اصل انتخابات را زیر سوال ببرد بنابراین رفتار موسوی رفتار خیرخواهانه ای نیست.

وی اضافه کرد: شورای نگهبان ورود موسوی به انتخابات را تاکید کرد اما همین که نتایج انتخابات برخلاف میل او رقم خورد تمامی راهکارهای قانونی را زیر سوال برد پس نمی خواهد در چارچوب قانون عمل کند و فقط به قدرت می اندیشد.

سخنگوی جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مردم خوب قضاوت می کنند چه کسانی خادم آنها هستند و چه کسانی به منافع ملی صدمه می زنند درباره تاکید موسوی بر تغییر افزود: همان طور که تصریح کردم موسوی از همان ابتدا به دنبال خدمت به مردم نبود و با توهماتی پا به عرصه انتخابات گذاشت و از آنجا که آن توهمات امروز به نتیجه نرسیده است دست به اقداماتی می زند که مورد پسند اکثریت مردم قرار نمی گیرد و با این تحریکات باید در پیشگاه خدا و قانون پاسخگو باشد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان: موسوی ناخواسته در دام تندروها قرار گرفته است

در ادامه عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان گفت: موسوی ده روز مانده به انتخابات طی مصاحبه ای اعلام کرده بود که اگر در خصوص پیشبرد برنامه ای، با رهبر اختلاف نظر داشت باشد، با یکسری اقدامات همچون راه اندازی راهپیمایی، باعث تغییر روش رهبری خواهد شد.
ولی اسماعیلی، نماینده مردم گرمی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: علاوه بر این مصاحبه ده روز مانده به انتخابات نیز موسوی مصاحبه ای داشت و در این مصاحبه از وی سوال شده بود اگر در پیشبرد برنامه ای با رهبری اختلاف نظر داشتید چکار خواهید کرد، گفته بود؛ با راه اندازی یکسری اقدامات از جمله راهپیمایی رهبری تغییر روش خواهند داد؛ لذا با توجه به اینگونه اظهارات اگر خوشبینانه نگاه کنیم، موسوی تحت تاثیر افرادی که اطراف وی دیوار آهنی کشیده اند و اجازه نمی دهند اطلاعات به وی برسد، قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: اگر به این قضایا از راه دیگر نگاه کنیم نشان دهنده این مسئله است که عده ای برنامه ریزی داشته و حتی رسانه استکبار نیز در جریان امر بود، فقط موسوی بطور ناخواسته در دام آنها قرار گرفته است.
عضو کمیسیون فرهنگی اظهار داشت: بهتر است که موسوی به دامن انقلاب و نظام و آغوش مردم برگردد و از ساختار شکن ها دوری کند؛ چرا که اگر غیر از این روشی در پیش گیرد، به سرونوشت بنی صدر مبتلا می شود.

دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح طلب: سیاست های دیکته شده گروههای تندرو به میرحسین موسوی وی را ناخواسته در دام آشوب ها انداخت

در ادامه دبیرکل جبهه اصولگرایان اصلاح طلب نیز گفت: از زمانی که برخی از گروههای افراطی از میرحسین حمایت کردند و سیاست های دیکته شده خود را بر وی اعمال کردند، مشخص بود که هدف آن ها اجرایی شدن شعارهایشان توسط میرحسین موسوی بود که البته میرحسین موسوی ناخواسته وارد این بازی گروههای افراطی شد.
سیدعلی رکنی، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: زمانی که گروههای افراطی و تندرو از موسوی حمایت کردند، میرحسین موسوی نیز ناخواسته برنامه های اصلی خود را رها کرد و سیاست های دیکته شده این گروهها را در پیش گرفت که این امر اساسا باعث شد که میرحسین موسوی از دایره اصولگرایی خارج شود.
وی در ادامه افزود: هر چند از میرحسین موسوی انتظار می رفت که حمایت این گروههای افراطی را نپذیرد، اما نفوذ بیشس از حد این گروهها باعث شد که میرحسین موسوی از مسیر خود خارج شود و امروز با شعار تغییر که خود مطرح کرده خواسته یا ناخواسته آشوب های خیابانی راه بیندازد، هر چند این آشوب ها از سوی برخی از گروههای افراطی چه در داخل و چه در خارج طراحی شده است.

 

() نظرات