تبلیغات
نِیِستان نِیِستان - :: مواضع تامل برانگیز!!
 

:: مواضع تامل برانگیز!!

نویسنده: رستم زابلی موضوع: سیاسی و اخبار سیاست، 

 

شاید در طول وقایع اخیر و مواضع افراد و شخصیت های مختلف، سخنان هیچكس به اندازه آقای علی لاریجانی، موجب نگرانی و انتقاد مردم و دلسوزان انقلاب قرار نگرفت.
ایشان كه هم اكنون، ریاست مجلس اصولگرا و نمایندگی مردم قم را بر عهده دارند و قبل از انتخابات نیز با برگزاری یك همایش خاص و نیز پافشاری برای حذف بند هدفمند شدن یارانه ها از بودجه، شائبه ی تضعیف جایگاه دكتر احمدی نژاد و همراهی با آقای هاشمی را در ذهن ها متبادر نمود، دقیقا یك روز پس از فرمایشات صریح و مستحكم رهبر معظم انقلاب در مورد وقایع كشور، با مواضعی نزدیك به محركان اغتشاش ، موجب اعتراض شدید برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس نیز شد.

                                                                           
آقای لاریجانی در برنامه گفتگوی خبر شبكه 2، ضمن تكرار بخش هایی از ادعاهای آقای موسوی، كروبی و رضایی ، شورای نگهبان را تلویحا متهم به جانبداری از یك كاندیدا نمود و با وجود گزارش های مكرر نهادهای امنیتی، منكر حضور دنباله های منافقین در آشوب های خیابانی شده و تشابه این آشوب ها با فتنه منافقین در 30 خرداد 60 را رد نموده و با كمال تعجب، نتیجه ی این انتخابات را برای توده ی مردم، غیرمترقبه خوانده و حمله عناصر مشكوك به كوی دانشگاه را تلویحا كار بسیجیان دانست.
متاسفانه ایشان در اوج فتنه گری آشوب طلبان، خواستار در اختیار گذاشتن تریبون و فرصت و برنامه تلویزیونی به سران آنان شده و چند روز بعد در اظهار نظری غیرمسئولانه و خلاف مسلم قانون، خواستار حل نهایی ماجرای انتخابات، در مجمع تشخیص مصلحت نظام گردید!
البته بیان این مواضع، در كنار استقبال شدید عناصر معترض و رسانه های بیگانه، فورا مورد اعتراض و انتقاد جدی مردم و صاحبنظران انقلابی قرار گرفت و آقای لاریجانی را به عقب نشینی از این مواضع در روزهای بعد وادار نمود، اما به لحاظ اهمیت جایگاه ایشان و بدلیل اهمیت و لزوم تعامل هر چه بهتر مجلس با برنامه های آتی دولت كه مورد تاكید جدی رهبر عزیز انقلاب در دیدار اخیر ، قرار گرفت، بنظر می رسد،قاطبه ی نمایندگان اصولگرای مجلس، برای ریاست آینده ی این نهاد مقدس، تجدید نظر كرده و گزینه ی مناسبتری را در نظر بگیرند. ان شاء الله

 

() نظرات